18 травня, о 18:00 запрошуємо всіх на фестиваль скіфської звитяги — «ЗОЛОТИЙ АКІНАК» в парк мегалітів, на священну гору Оба—Таш, (місце сили).

Цей фестиваль присвячений перемозі скіфів над Дарієм.
Коротка інформація; Дарій, Перський цар, підкоривши всі відомі на той час народи, вирішив захопити території царських скіфів. У 512 році до нашої ери, зупинився з півмільйонною армією, недалеко від нинішнього Бердянська. Доблесні скіфські воїни, розбили його армію і Дарій таємно втік з особистою охороною, кинувши залишки свого війська. Це була наймогутніша перемога скіфів того часу. Криваві бої відбувалися і на території гори Оба—Таш.

«Золотий акінак»

Історики стверджують, що великий перський цар зробив те, чого він ніколи не робив: він відправив посла до скіфського царя Иданфирсу.
Посол передав цареві послання такого змісту: «Дивна людина! Чому ти постійно втікаєш, коли у тебе є шанс поборотися зі мною? Якщо ти вважаєш себе достатньо сильним для відкритої боротьби, зупинись і вступай у бій. Якщо визнаєш себе слабкіше, то ти тим більше повинен зупинитися і почати переговори зі своїм паном, принісши йому землю і воду в знак підпорядкування».

Геродот пише, що Иданфирс відповів наступним чином: «Я ніколи не боявся жодної людини і ні від кого не тікаю. Я просто мандрую, як робив це завжди в дні світу. Ти питаєш, чому я одразу не вступив з тобою в бій? Дозволь нагадати, що в мого народу немає ні міст, ні власної оброблюваної землі, руйнування якої ми могли б боятися. Тому у нас немає причини для битви з тобою. Замість води і землі, яких ти чекаєш, я пришлю тобі зовсім інші дари – саме ті, яких ти заслуговуєш… І ти дорого заплатиш за те, що називаєш мене своїм паном».

Завдяки перемозі над Дарієм скіфи здобули славу непереможних воїнів. Підтвердження цієї думки ми знаходимо в працях грецьких і римських істориків.

У програмі: 18:00 обрядово розважальна екскурсія на горі Оба-Таш демонстрація скіфської зброї, ігри народів степу, показові бої скіфських воїнів, фаєр шоу. В 21:00 гуляння на тур базі «Великий Став» жива музика. Вас чекають їжа, зварена на живому вогні, і сувеніри, які будуть нагадувати о чудово проведеном часу.

Вам також може сподобатися: