На території священної гори Оба-Таш існує історико-етнографічний комплекс «Скіфський Стан»

За легендою, записаною Геродотом, скіфи вважали першим жителем своєї країни людини на ім’я Таргитай. Його батьками були бог Зевс і дочка бога річки Борисфен (сучасний Дніпро). У самого Таргитая було вже три сини, від яких і сталися різні скіфські племена, також вони (сини) відображають різні скіфські уявлення про трьох сферах космосу. Їхні імена наступні — старший Ліпоксай «Гора-Цар», він символізує нижню сферу — підводну, підземну; середній — Арпоксай «Річка-Цар», земна сфера; і молодший — Колаксай «Сонце-цар», небесна, сонячна сфера. Культові споруди на честь всіх трьох легендарних скіфських царів і можна сьогодні побачити на Оба-Таш.

На території парку регулярно проводяться екскурсії у світ скіфської культури.

Ще на початку XX століття на Хортиці налічувалось 129 курганів різних історичних епох. До наших днів вціліло лише 28. Розташовувалися кургани кількома групами на узбіччі шляху, що колись проходив Хортицею у середній, підвищеній її частині. Наприкінці 2005 року, в найвищій точці острова, з якої відкривається чудовий краєвид, розпочалося облаштування туристично-меморіального комплексу «Скіфський стан» («Зорова Могила»).

На території, що сягає близько п’яти гектарів, зараз можна побачити 11 курганів: поновлених «живих», реконструйованих та стилізованих. Доповнює комплекс масштабний лапідарій – зібрання стародавніх кам’яних витворів: скульптур, стел, хрестів, жорен, гарманів і ступ.

На екскурсії ви побачите збережені і відновлені кургани, почуєте розповідь гіда про володарів степу – скіфів. Крім того, до вашої уваги колекція кам`яних витворів під відкритим небом – лапідарій, в якому історія краю втілена в кам`яних ідолах, козацьких хрестах та сільськогосподарських знаряддях праці наших пращурів.

Вам також може сподобатися: